Цей проект є першою наївною й романтичною спробою узагальнення українського та міжнародного досвіду урбанізації, планування розселення людей та взаємодії людини з природою.
Проблема. Щільність населення України зменшується. Мешканці сіл та обласних центрів переїжджають до великих міст. Податки стікаються до центру країни і лише частина їх повертається. Споживча мережа також централізована.
Якщо уявити собі нашу країну в образі кровоносної системи, можна говорити про відмирання її капілярів. Наочним свідченням цього є фактичний брак людських та фінансових ресурсів на утримання території в однорідному стані.
Чорнобильський феномен. Чорнобильська катастрофа серед своїх негативних наслідків усе ж мала й частково позитивний ефект, що полягає у створенні унікальної заповідної зони. Шляхом нівелювання людської присутності самі собою відновилися природні механізми, завдяки яким зона відчуження перетворилася на екологічну оазу.
Країна-шлях. Від давніх-давен і до нині Україна виконувала у міжнародному контексті роль своєрідного буфера між Сходом і Заходом, Північчю і Півднем.
Перспективи. Культивована територія країни зменшується на 20-30% шляхом створення заповідних зон. Вони консервуються до того часу, коли держава буде досить розвинена, щоб їх контролювати. Створюється нова інфраструктура країни з урахуванням заповідних зон, регіональних та історичних зв’язків.
На перехрестях нових інфраструктурних гілок формуються модулі стійкості, що виконують не тільки роль споживчих центрів, а передусім служать своєрідною агорою, наповненою різними функціями, що забезпечує потребу у спілкуванні та культурному обміні.
Новий регіоналізм. Завдяки новій інфраструктурі стає можливим формування нової регіональної ситуації, сприятливої для врівноваженого розвитку.
Відео до проекту UKRPLAN