fbpx
close facebook 003-facebook-logo instagram linkedin 001-pinterest-logo Group 002-twitter-logo-silhouette youtube
Zamkova
місце:Львів, Україна
функція:Житлова та громадська забудова
площа:26000 м²
статус:конкурсна пропозиція
команда:Руслана Барс, Андрій Головченко, Олег Дроздов, В’ячеслав Жемір, Денис Козак, Віталій Правік, Іван Скачко, Олег Тимофєєв, Інна Шаповалова, Михайло Шевченко

Через історично сформовану щільну структуру забудови Львова, сьогодні буває важко знайти місце для створення комфортного середовища з багатофункціональною забудовою і пішохідною доступністю до центру міста. Північна сторона Замкової гори є однією із небагатьох ділянок з перспективою розвитку під сучасні потреби великого міста.

Основним елементом контексту, що впливає на концепцію забудови, є ландшафтно-рекреаційний комплекс і парк-пам’ятка “Високий Замок”. Ділянка розташована біля північного схилу гори Замкова уздовж вулиці Замкова, яка є частиною структури парку та в майбутньому буде генерувати значний пішохідний потік, в тому числі відвідувачів парку. Існуюча забудова, переважно, одно- та двоповерхова садибного типу. Також поряд розташовані релігійні будівлі. Парк включено в охоронну зону ЮНЕСКО, сусідство з якою накладає на ділянки проєктування висотні обмеження до 4-5 поверхів та 15-18 метрів від рівня дороги вулиці Замкова. А також є обмеження по щільності забудови. З негативних чинників – безпосередня близькість до станції Підзамче та залізниці , яка простягається вздовж всієї північної межі території проєктування, що створює шумове забруднення, яке необхідно ураховувати при розташуванні проєктованих будівель на ділянці.

 

 

 

 

 

Враховуючи розташування вздовж схилів Замкової гори та активний рельєф на ділянці – обрано типологію з лінійним характером забудови, що спускається каскадом по рельєфу. Програма та висотні обмеження обумовлюють досить велику щільність забудови, що забезпечується завдяки використанню мінімально допустимих відступів між лініями забудови – 20 метрів. При середній поверховості забудови в 4-5 поверхів, формуються комфортні за масштабом простори, що розмежовані за призначенням: від громадських – міська площа; до приватних – житлові двори. Між окремими комплексами забудови зберігаються зони природного ландшафту, що є продовженням рекреаційного простору парку. Лінійний принцип забудови забезпечує візуальну “проникність” та зберігає видові коридори між схилами Замкової гори та вулицями району Підзамче. Всі проєктовані будівлі мають видові розкриття одночасно на парк “Високий замок” та місто. Лінії забудови мають парцеляцію 22-26 метрів, що відповідає масштабу історичної забудови навколо Замкової гори. Шумовий вплив від залізниці компенсується улаштуванням шумозахисного екрану вздовж залізничних шляхів, а житлової забудови в зоні шумового впливу не передбачається.

 

 

 

 

 

Комплекс забудови формується вздовж вулиці Замкова, що включена в структуру парку “Високий замок” та передбачається, переважно, як пішохідна “паркова” вулиця, що в майбутньому буде генерувати значний пішохідний потік. Автомобільний проїзд передбачено лише для особистого транспорту мешканців проєктованого комплексу, відвідувачів комерційних функцій, а також спецтехніки.  Швидкість руху транспорту обмежена завдяки звивистому характеру вулиці Замкової і пішохідним переходам в рівень з тротуарами. Основне транспортне обслуговування передбачається з боку залізниці по вулиці Папарівка, яку в майбутньому планується продовжити вздовж всієї території проєктування та сполучити з вулицею Опришківська в районі перехрестя з вулицею Замкова. Для велосипедистів організовано велодоріжку, що виходить з вулиці Опришківська та простягається уздовж схилу. При вхідних зонах в будівлі організовані відкриті місця для зберігання велосипедів, крім того, необхідна кількість велопарковок розміщена в житлових та громадських будівлях. Задля збереження характеру променадної вулиці, передбачено мінімальну можливу кількість відкритих паркувальних місць для зберігання автомобілей. Необхідну нормативну кількість паркувальних місць передбачено в закритих паркінгах, розташованих в стилобатних частинах забудови. Публічну активність по вулиці Замкова забезпечує ряд майданчиків: дитячих, спортивних, відпочинкових, що розташовані вздовж променаду, у схилів гори, а також громадські сервіси, вбудовані в проєктовану забудову та орієнтовані на вулицю.

 

Розгортка уздовж залізниці і вулиці Замкової

 

 

 

 

 

 

 

Масштаб та щільність забудови зменшуються при віддаленні від вулиці Опришківська і переходить від суцільно-лінійної до відокремлених міських віл розміром 16х16 метрів. Поверховість в тому ж напрямку зменшується  з середньої в 5-7 поверхів до 3-4 поверхів. На перехресті вулиць Замкова та Опришківська адміністративно-офісні будівлі формують міську площу громадського центру, до якої прилягає будівля апарт-готелю. Далі, вглиб від вулиці Опришківська, розташована житлова забудова з вбудованими сервісами та офісними приміщеннями.

 

 

 

 

 

 

План типового поверху апарт-готелю (будинок А)

План типового поверху житлового будинку (будинок В)

План типового поверху клубного будинку (будинок С)

 

 

 

 

 

  • Поділитися