fbpx
close facebook 003-facebook-logo instagram linkedin 001-pinterest-logo Group 002-twitter-logo-silhouette youtube
Namyv
місце:Миколаїв, Україна
функція:багатоквартирна житлова забудова з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури
площа:7,79 га
статус:концепт (2021)
команда:Ліліт Акопян, Руслана Барс, Олег Дроздов, Вячеслав Жемір, Віталій Правик, Миколай Семенов

На заході міста Миколаїв у 70-ті роки на березі Бузької затоки було намито 130 га суші, звідки й береться назва мікрорайону – Намив. Забудова півострова почалася у 80-ті роки та являє собою класичну мікрорайонну типологію без чіткої міської сітки  з безсистемними та хаотичними просторами. Крім того, це місце відрізане від основної частини міста промисловою залізницею і має лише один транспортний зв’язок, по якому в часи пік утворюються затори.

Основними цінностями існуючого стану району є ще недоторкані природні ресурси: коса, що має довжину більше ніж 1 км та набережна, з яких відкриваються види на широку ріку  та незабудований протилежний берег.

 

фотофіксація ділянки
розташування у місті

Генеральний план міста показав, що наявні проблеми згодом не вирішаться, тому основною метою проекту стало інтегрування в контекст таким чином, щоб дати теперішнім і новим жителям місце для активного життя та стати тригером розвитку району в цілому.

 

морфологія

 

Проаналізувавши декілька варіантів забудови, ми зупинилися на тому, який відповідає основним запитам: найефективніша сітка вулиць, розкриті до водного ресурсу двори, великий пішохідний простір, що з’єднує місто і набережну, та кращі інсоляційні показники.

 

варіанти

В результаті ми маємо:

+Замкнуті або напівзамкнуті двори без машин, деякі з них дають можливість жителям бачити краєвиди затоки.

+Пішохідний озеленений простір з громадською площею без машин та нову сформовану набережну для всього міста з максимальною доступністю до води.

+Громадську забудову, що дасть всім жителям мікрорайону можливість працювати в офісах та користуватися всіма необхідними сервісами на території комплексу, такими як спортивна, торгова, культурна тощо.

 

генплан

 

програма

 

 

 

 

 

 

Протестувавши різні варіанти профілів вулиць і дворів ми прийшли до мінімуму проїзної частини, та великої кількості пішохідних добре озеленених зон уздовж вбудованих сервісів, а також велодоріжок.

 

профілі житлових вулиць

 

набережна

 

 

  • Поділитися