Замість пам’ятника — Людина.
Концепт-проект «Інфобокс» розроблений для Бієнале молодого мистецтва 2019 у Харкові. Головна ідея павільйону в тому, що людина може піднятися на п’єдестал, стати на місце колишнього пам’ятника Леніну1 й подивитися на місто та свою роль у ньому по-новому.

Після Другої світової війни частина плацу перед Держпромом перетворилася на стихійний лісовий фрагмент — сад. Композиція проекту сформована на осі трьох важливих символів міста: Держпрому, місця, що звільнилося після повалення пам’ятника Леніну, і саду в центрі площі. Дивним збігом обставин стала співзвучність структури харківського майдану Свободи з концепцією самої Бієнале: «Здається, я заходжу в наш сад».


«Рішення доглядати сад було проявом впевненості у найтемніші часи. На тлі катастроф, після землетрусів і бомбардувань, під час цілковитої втрати власних прагнень у задушливому однопартійному суспільстві, або, навпаки, у невпинному потоці змін, що розмивають старі напрями й не дають нових мап для орієнтації. Коли картина світу остаточно ламається, а дія здається неможливою, ми все ще здатні налагодити стан речей — дбати про сад». © biennale.org.ua


Інформаційний павільйон «Інфобокс» являє собою тимчасову компактну структуру, що складається з кількох компонентів: інформаційного, освітнього, виставкового та споглядального. Освітній блок представлений універсальним амфітеатром на 70 місць для проведення лекцій, конференцій, показів відеоматеріалів та інших заходів навчального характеру.






1. Пам’ятник Леніну — скульптура, присвячена В. І. Леніну, відкрита 5 листопада 1963 року на площі Свободи в Харкові. Демонстративно повалений 29 вересня 2014 року під час української Революції гідності та процесу декомунізації.