fbpx
close facebook 003-facebook-logo instagram linkedin 001-pinterest-logo Group 002-twitter-logo-silhouette youtube
Bursa Cabins
місце:місто Ржищів, Київська область, Україна
функція:заміський комплекс відпочинку
площа:1650 м²
статус:ескізний проєкт (2021)
команда:Устина Антонюк, Ліліт Акопян, Руслана Барс, Владислав Бондаренко, Олег Дроздов, Наталія Мисак, Віталій Правик, Михайло Шевченко, Головченко Андрій, Тимофій Уланченко, Іван Жук
замовник:Bursa Atelier

Для нас дуже важливий екологічний та етичний виміри. Адже будь-яка експансія в природу має засновуватися на принципі «не нашкодь». Цей заміський комплекс майже не втручається в рельєф. Ми не змінюємо ландшафт і не рубаємо дерева. Наші самоскиди не вивозять і не завозять землю. Натомість проєкт формується з того, що вже є всередині майданчика. Архітектура підлаштовується до умов середовища, як серфінгіст до хвиль.

Погляду відвідувача, перш за все, має відкритися багатство схилів та панорама глиняних каньйонів, що існують на цьому місці вже близько тисячі років. Це місце для тих, хто прагне до тиші та спокою. Звісно, тут можна і смачно поїсти, і розслабитися в спа-комплексі. Проте основна ідея – створити простір для споглядання і відпочинку від міста.

Територія всього комплексу – близько 3 гектарів, включаючи околиці. Програма включає в себе 13 індивідуальних кабін, 6 готельних номерів, спа-центр, центр ретриту, а також ресторан і бар. Ми розробили три типи кабін трикутної форми, що витають у багатому рельєфі схилів Дніпра та підкреслюють колажну композицію.

 

 

 

відеопрезентація © Bursa Atelier

 

Кабіни розташовуватимуться дуже компактно і на схилах. Спеціальними підпорами вони припідняті над землею, ніби комахи на довгих ногах. Точкове кріплення не заважає корінню і делікатно вбудовується в ландшафт. Так виникає природній колаж із дерев, схилів і будиночків.

Усі кабіни досить компактні – від 38 до 58 квадратних метрів. Найбільші з них можуть прийняти сім’ю з двома чи навіть трьома дітьми. Для фрілансерів, які приїхали з родиною, доступні будинки з кабінетом.

 

 

 

 

ресторан: зал, антресолі, дегустаційний зал

 

ресторан / перетини

 

СПА

 

Загалом усе розраховано на споглядальний спосіб життя. Наскрізною ідеєю комплексу є втеча з міста. Гадаємо, тут доречним буде навіть якийсь поведінковий статут. Цей еко-готель підійде людям, які шукають місця для практик самопізнання та перебування наодинці з собою. Сюди слід їхати тим, хто хоче отримати досвід, протилежний міській метушні.

 

 

У дизайні інтер’єру багато дерева. Підхід загалом дуже мінімалістичний і простий, без надміру. Фасад будинків облицьований деревом, обробленим за японською технологією. Мабуть, кожен із нас бачив у лісі обвуглені стовбури дерев, в які вдарила блискавка. Це змінює їхню структуру. Будучи продезинфікованим та активованим вогнем, живий організм стає міцним і витривалим матеріалом. Фасад із дерева обпаленого за таким принципом буде стійким і довговічним.

 

 

візуалізації © Caustica

Ми використовуватимемо кілька архаїчних вернакулярних технологій. До прикладу, будівля спа розташовуватиметься всередині пагорба, на якому немає дерев. Для цього там викопають спеціальний простір. А земля, що залишиться, стане основою для будівництва ресторану. В екоготелі переважають природні матеріали і не буде яскравих кольорів.

Земля в будівництві – одна з найдавніших технологій, до якої вдаються багато народів. Традиційні українські будинки були з глини і каркасної системи. Ми не створюємо прямих конотацій з Трипіллям. Це такий собі міф, побудований здебільшого на здогадках, хай навіть науково обґрунтованих. Проте будуємо з ресурсів, які доступні прямо на локації, і це принципово.

Дослідження зразків, що були взяті на локації проєкту, показали наступні пропорції: 90 % – глина, решта 5 % – пісок та гравій. Наразі це основний матеріал з яким ми працюємо. Існують різні співвідношення для формування будівельної суміші з подібної землі. Ми тестували різні пропорції глини, піску та гравію з додаванням цементу для того, щоб надати нестабілізованій суміші більш несучу здатність. В нас вийшли  4  різні типи поєднань, які ми тестували на міцність у лабораторії. Експертиза виявила тип матеріалу, який може бути несучим, та другий тип, що може стати наповнювачем.

 

 

 

візуалізація © Євген Невмивака

 

Благоустрій та ділянка для городництва займають важливу частину комплексу. На в’їзді розташований шатровий ресторан. Суттєво, що більшість продуктів, з яких готуватимуть гостям, вирощуватимуть прямо на місці в теплицях та на городах.

 

велика кабіна
сімейна кабіна

 

стандартні кабіни

 

кампаніла
пірс

 

чайний будинок
теплиці

 

Текст © Хмарочос

Публікації проєкту:

Хмарочос: Екоготель на березі Дніпра від Drozdov & Partners – для охочих втекти з міста
Анонс проєкту на The Village

Для інвестиційних можливостей та співпраці: [email protected]

 

 

  • Поділитися