fbpx
close facebook 003-facebook-logo instagram linkedin 001-pinterest-logo Group 002-twitter-logo-silhouette youtube
Superior Valley
місце:Харків, Україна
функція:кампус
площа:40 га
статус:концепт (2019)
команда:Маргарита Борисова, Олег Дроздов, В’ячеслав Жемір, Євген Колесніков, Євген Невмивака, Віталій Правик, Іван Скачко, Тимофій Уланченко

Місто в місті.

Харків — місто, сформоване безліччю кампусів. У певному сенсі, він сам як кампус. Його структура складається з різноманітних згустків, між якими існують деякі розріджені зони. У Харкові було реалізовано багато утопій ХХ століття. Частина з них показала стійкість, інші переживають складні часи. Є підстави для нового випробування цієї дуже характерної типології кампусів, пов’язаних з університетами, заводами, військовими академіями, дослідницькими центрами та ін.

 

 

 

Проєкт Superior Valley цікавий тим, що він є самодостатнім кампусом, вбудованим у ще один кампус Харківського фізико-технічного інституту: одного з найстаріших та найбільших центрів фізичної науки в Україні, заснованого ще в 20-ті роки. Це була одна з досить відомих дослідницьких інституцій у Радянському Союзі.

Superior Valley підключається до вже сформованого району П’ятихаток і є його розширенням. Новий кампус орієнтований на сучасні індустрії й перш за все на зростаючий IT сектор. Після організації такої інтервенції, ми дуже сподівалися, що вони заживуть єдиним цілим, одним організмом, разом з новою спортивно-курортною зоною (полем для гольфу й тенісним клубом). Це спровокує перевідкриття якостей усталеного середовища.

 

 

 

Кампус розрахований на 10 000 потенційних мешканців. Перед нами стояло непросте завдання — запрограмувати спосіб життя всього містечка, передбачити сценарії й алгоритми використання просторів з різними функціями: житловою, робочою, торговою, освітньою, спортивною, рекреаційною та ін.

Ми використали цілий ряд планувальних структур, об’єднавши різні техніки: сітчасті, лінійні, аморфні вітальні плями й вільну організацію. Забудова прилягає з одного боку до гольф-клубу й ніби добудовується до поля для гольфу по периметру. Пейзаж з водоймами й пагорбами залишається недоторканим. Інфраструктура нашого нового кампусу має форму розкритої руки. Зелені “пальці” поділяють основну ділянку на 5 різних груп.

генплан

Перша група формується вздовж кільцевої дороги й має лінійний характер. Тут концентрується торгівля, зупинки транзитного громадського транспорту, комерційна нерухомість з невеликою кількістю житлових будинків, які знаходяться трохи далі від дороги й розкриваються в сторону зеленої долини з водоймами. Друга група також має міксоване функціональне насичення: поруч з водоймами знаходяться житлові простори, ближче до кута — офісні. Третя група являє собою структуру з центральною віссю. Тут розташовані тільки офісні будівлі з конференц центрами й інфраструктурою, що дозволяє забезпечувати компаніям найрізноманітніші сервіси для успішного бізнесу. Четверта група — житлова. Центральним елементом у ній є криволінійна будівля/стіна, що формує фронт житлової та громадської зони, й підкреслює плавні перепади рельєфу. Трохи далі розташована школа, ніби на окремому півострові, й малоповерхова забудова, що розчиняється у лісі.

 

 

 

Транспортне обслуговування всієї великої ділянки кампусу відбувається по зовнішньому периметру, огинаючи простір із зовнішнього боку. Тут розташовані зупинки громадського транспорту, паркінг та транзитні зони.

Кампус вийшов різноманітним з точки зору програми й функції. Це таке рішення, що може освоюватися з різних сторін та інтегроване у вже сформований район.

 

 

 

 

 

  • Поділитися