fbpx
close facebook 003-facebook-logo instagram linkedin 001-pinterest-logo Group 002-twitter-logo-silhouette youtube
Be-Camps
місце:Оллон, Швейцарія
функція:"мультифабрика"
площа:24 800 м²
статус:ескізний проєкт (2020)
команда:Олег Дроздов, Наталія Мисак, Тимофій Уланченко
партнери:Paragraph, ARCOSARRE Architecture SA

“Мультифабрика” Be-Camps – це платформа, що наповнюється за принципом коворкінг-спільноти на основі окремих бізнесів, фірм, креативних колективів і професіоналів з різних сфер, що відкриті до колаборацій та обміну знаннями. Be-Camps – це водночас і неформальне комьюніті, тому важливу роль тут відіграють простори для відпочинку і проведення часу з колегами, друзями, сім’єю і дітьми, а також місця для активного та здорового способу життя.

Ділянка для кампусу є частиною території колишнього кам’яного кар’єру, розташованого на відстані 3 км від міста Оллон. Новий девелопмент повинен відповідати вимогам мастерплану для індустріального комплексу, розробленого у 1994 році. На сьогодні, північну частину ділянки заплановано адаптувати для дата-центру, а південну – для Be-Camps.

архитектурный проект мультифабрика Оллон, Швейцария
структура території для девелопменту

 

концепція формування комплексу

Програма Be-Camps містить чотири складові, які відображені у:

1.просторах для креативної і колаборативної роботи для компаній та індивідів,
2.просторах для бізнес-подій і відпочинку, що підсилюють нетворкінг,
3.комплексі просторів для сервісів,
4.просторах для підтримання здорового способу життя.

Передбачено, що дизайн комплексу має бути адаптивним до змін програми і відображає характер відкритого середовища креативної спільноти, яку складають  безпосередньо працівники офісів і майстерень Be-Camps, а також учасники  подій та клієнти послуг, які надає мультифабрика.

 

 

мастерплан

 

циркуляції

 

Be-Camps складається з чотирьох будівель змішаного використання. Три з них мають більшу кількість офісів, майстерень і складів, а четверта – сервісів. Важливим компонентом є громадські і спільні простори для спілкування та відпочинку, що можуть бути використані як альтернативне місце для роботи.

Перші поверхи можуть бути оснащені як майстерні з можливістю встановлення габаритного обладнання або як склади. Відповідно до цього, існуюче трасування доріг у мастерплані було адаптовано до потреб циркуляції вантажних і легкових автомобілів у кампусі. Оскільки автомобільні шляхи огинають комплекс по контуру, то ядро Be-Camps – це пішохідний громадський простір, який за характером можна умовно поділити на площу і бульвар. Їхній фронт сформований головними вхідними зонами у будівлі і функціями обслуговування.

 

 

Враховуючи габарити будівель, зафіксовані у мастерплані, було обрано універсальну модульну сітку 7,2х7,2м, яка відповідає вимогам функцій програми. На основі цієї сітки було розроблено конструктивну схему із CLT-панелей і з бетонними ядрами з вертикальними комунікаціями. Модульність і конструктивне рішення з CLT відповідає потребами універсальності і можливості трансформації просторів.

 

структурний модуль із CLT-панелей
типова структурна схема будівлі із CLT і з бетонними ядрами

 

 

Зважаючи на глибину корпусу у 4-5 модулів виникла потреба у формуванні світлових ліхтарів і атріумів, а також – великих віконних отворів.

Фасад проявляє внутрішню конструктивну систему, яка разом з додатковими елементами відіграє функцію сонцезахисту та створює можливість для фасадного озеленення.

 

 

 

 

 

фасад

 

перетин 1

 

перетин 2

 

Хрестовидні колони із CLT реферують до конструктивного принципу традиційного швейцарського шале. Загалом, конструктивний принцип, застосований у Be-Camps формує певну візуальну айдентику, а планувальні схеми – повторювані сценарії простору. Таким чином, ці принципи дозволяють створити корпоративний стандарт для мультифабрики Be-Campse при мультиплікуванні її на інші локації.

 

типовий поверховий план

 

схема першого поверху

 

схема другого поверху

 

схема третього поверху

 

схема експлуатованих терас

 

 

  • Поділитися